M. van der STOEL

M. van der STOEL Representative
Member of the House of Representatives
Labour
House of Representatives - Tweede Kamer der Staten Generaal
Postbox 20018 NL - 2500 EA - The Hague
BE Netherlands


Assembly Member

  • from 06/05/1968 to 01/03/1972 (Representative-Netherlands)
  • from 24/04/1967 to 01/05/1968 (Substitute-Netherlands)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet