Türkân ARIKAN

Türkân  ARIKAN Substitute
Deputy
Motherland
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)
Bakanlıklar TR - 06543 - ANKARA
BE Turkey


Assembly Member

  • from 04/05/1987 to 25/01/1988 (Substitute-Turkey)
  • from 30/01/1984 to 22/04/1985 (Substitute-Turkey)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet