Jordi SOLÉ TURA

Jordi  SOLÉ TURA Representative
Deputy
Socialiste
Congreso de los Diputados
Calle Floridablanca s/n ES - 28071 - Madrid
BE Spain


Assembly Member

  • from 27/09/1993 to 21/06/2004 (Representative-Spain)
  • from 21/03/1990 to 01/04/1991 (Substitute-Spain)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet