George BROWN

George  BROWN Representative
Deputy
Labour
House of Commons
 GB - SW1A OAA - London
BE United Kingdom


Assembly Member

  • from 25/04/1960 to 04/11/1964 (Representative-United Kingdom)
  • from 26/11/1951 to 20/05/1954 (Representative-United Kingdom)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet