Ingemar ANDERSON

Ingemar  ANDERSON Representative
Member of the Riksdag
Soc. Dem.
Sveriges Riksdag
 SE - 100 12 - Stockholm
BE Sweden


Assembly Member

  • from 25/04/1960 to 20/04/1964 (Representative-Sweden)
  • from 20/05/1954 to 01/04/1960 (Substitute-Sweden)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet