Jaume BARTUMEU CASSANY

Jaume  BARTUMEU CASSANY Representative
Member of the Council General
Social démocrate
Consell General del Principat d'Andorra
Carrer de la Vall s/n AD-500 - Andorra la Vella
BE Andorra


Assembly Member

  • from 25/11/2003 to 14/04/2008 (Representative-Andorra)
  • from 30/01/1995 to 25/06/2001 (Substitute-Andorra)

Working language: French

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet