Alessandro ROSSI

Alessandro  ROSSI Substitute
Deputy
SU
Consiglio Grande e Generale
Palazzo Pubblico, Piazza della Libertà SM - 47890 - San Marino
BE San Marino


Assembly Member

  • from 21/01/2013 to 29/09/2013 (Substitute-San Marino)
  • from 02/10/2006 to 26/01/2009 (Substitute-San Marino)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet