Sir Knox CUNNINGHAM

Knox  CUNNINGHAM Representative
Member of the House of Lords
conservative
House of Lords
 GB - SW1A 0PW - London
BE United Kingdom


Assembly Member

  • from 29/04/1957 to 01/04/1959 (Representative-United Kingdom)
  • from 16/04/1956 to 15/10/1956 (Substitute-United Kingdom)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet