Torsten ANDERSSON

Torsten  ANDERSSON Representative
Member of the Riksdag
Union pays.
Sveriges Riksdag
 SE - 100 12 - Stockholm
BE Sweden


Assembly Member

  • from 06/05/1968 to 12/05/1969 (Representative-Sweden)
  • from 29/04/1957 to 06/05/1963 (Substitute-Sweden)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet