Marco GATTI

Marco  GATTI Representative
Deputy
Partito Democratico Cristiano Sammarinese (PDCS)
Consiglio Grande e Generale
Palazzo Pubblico, Piazza della Libertà SM - 47890 - San Marino
BE San Marino


Membership of political groups:

  • Group of the European People's Party (Member)

Assembly Member

  • since 23/01/2017  (Representative-San Marino)
  • from 11/04/2011 to 03/10/2011 (Substitute-San Marino)
  • from 26/01/2009 to 11/04/2011 (Representative-San Marino)

Working language: French

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

  • Full Member: Committee on Legal Affairs and Human Rights
  • Full Member: Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons
  • Alternate of: Mr Marco NICOLINI in the Committee on Culture, Science, Education and Media)

Declarations of interests