Predrag SEKULIĆ

Predrag  SEKULIĆ Representative

Democratic Party of Socialists
Skupština Crne Gore
Bulevar Svetog Petra Cetinjskog 10 ME - 81000 - Podgorica
BE Montenegro


Membership of political groups:

  • Socialists, Democrats and Greens Group (Member)

Assembly Member

  • since 07/04/2014  (Representative-Montenegro)
  • from 21/01/2013 to 07/04/2014 (Substitute-Montenegro)
  • from 28/09/2009 to 24/01/2011 (Representative-Montenegro)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

  • Chairperson of national delegation: Standing Committee
  • Full Member: Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons
  • Full Member: Committee on Political Affairs and Democracy
  • Full Member: Sub-Committee on Diasporas
  • Full Member: Sub-Committee on External Relations
  • Full Member: Sub-Committee on Refugee and Migrant Children and Young People
  • Alternate of: Ms Marija Maja ĆATOVIĆ in the Committee on Social Affairs, Health and Sustainable Development

Declarations of interests